Požár v Kladně 6.11.2013

Dne 6.11. 2013 v 0.22 hodin vyjíždělo sedm hasičských jednotek (profesionální z Hlinska a dobrovolné z Krouny, Hlinska, Kladna, Dědové, Skutče a Otradova) k požáru do obce Kladno, kde hořela střecha stodoly. Zemědělské objekty o rozměrech přibližně 28 x 30 m byly při příjezdu jednotek téměř shořelé. Hasiči se snažili zachránit před plameny alespoň obytnou část. Byl proveden také průzkum, zda se v objektu někdo nenachází. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 01.30 hodin. Z bezpečnostních důvodů z ohořelé stavby museli hasiči strhnout štít a vyklidit seno, které tam bylo uskladněno. Vyšetřovatel hasičů na místo nechal povolat vycvičeného psa na vyhledávání hořlavých kapalin. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Majetek ve stejné výši se hasičům podařilo před plameny uchránit. Fotky zde:

http://chrudimsky.denik.cz/pozary/stodolu-v-kladne-zasahly-plameny-skoda-je-dva-miliony-korun-20131106.html

 

 

Povodně 4.6.2013

Společně s dobrovolnými hasiči obce Krouna, Rychnov a Svratouch se vydal náš sbor v úterý 4.6.2013 pomoct do obce Radim ve Středočeském kraji.                          

Děkujeme všem za jejich ochotu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky zde:

http://sdhotradov.rajce.idnes.cz/Povodne_4.6._2013/

 

 

Požár kravína 2. 10. 2012, obec Svratouch

 

    Dne 2. 10. 2012 vyjela jednotka v 0:51 hodin k požáru kravína ve Svratouchu o rozměrech přibližně 20×45 m. Uvnitř byl ustájen dobytek. Hasiči museli ze zasaženého objektu vyvést ustájené krávy a dále se soustředit na likvidaci požáru. Plameny se podařilo hasičům zkrotit v 1:21 hodin a zcela zlikvidovat v 3:48hodin,  po té se jednotka vrátila na základnu. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na nakladači UNC. Požár se naštěstí obešel bez zranění. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Uchránit se podařilo majetek ve výši 2,5 milionu korun. 
 
Fotky zde:

http://sdhotradov.rajce.idnes.cz/Pozar_kravina_2.10.2012_Svratouch

 

 

Krouna 20.03. 2012 - PÁTRÁNÍ SE ŠŤASTNÝM KONCEM: Ztracený hoch se našel v družstvu mezi balíky slámy

 

Hlinsko - S prosbou o pomoc se na policii v neděli kolem dvaadvacáté hodiny obrátila rodina z Hlinecka, které se do místa trvalého bydliště nevrátil čtrnáctiletý syn, jmenuje se Petr Vávra. Pátrání skončilo šťastně, dnes (v úterý) ráno byl chlapec po dvou nocích strávených mimo domov nalezen v areálu tamního zemědělského družstvu

Čtrnáctiletý chlapec, po němž policie pátrala od pondělního rána, byl dnes nalezen v areálu zemědělského družstvu v obci Krouna na Chrudimsku. Objevil jej jeden z místních lidí mezi balíky slámy. Řekl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

"Je v pořádku, žádné zdravotní problémy nemá. Motiv jeho odchodu z domova zatím neznáme," uvedl Tesař.

"Chlapec byl nalezen v pořádku, živ a zdráv," potvrdila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hoch se v neděli nevrátil domů, proto se rodina z Hlinecka večer obrátila na policii. U sebe měl pouze svůj mobilní telefon, který však byl nedostupný. Po chlapci pátrala policie, profesionální hasiči i dobrovolné hasičské jednotky z Krouny, Otradova a Svratouchu. Do akce byl nasazen i policejní vrtulník s termovizí.

"Poslední výskyt pohřešovaného mladíka měl být v neděli kolem osmnácté hodiny v obci Krouna. Od té doby již o své osobě ani pobytu nepodal žádnou zprávu. U sebe měl pouze svůj mobilní telefon, který je od nedělní půl sedmé večerní nedostupný," řekl v pondělí při vyhlášení pátrání mluvčí Maier.
Policisté nejprve podle Maiera provedli prověrky v nemocnicích, u známých rodiny i v restauračních zařízeních. Výsledky těchto prověrek byly negativní. Od pondělního rána probíhala v místě posledního výskytu pohřešovaného rozsáhlá pátrací akce.

Zdroj: http://chrudimsky.denik.cz/nehody/z-krouny-se-ztratil-ctrnactilety-hoch-pomozte-ho-vypatrat-20120320.html

 

 

Kladno 13.01. 2012 - Silný vítr a sníh komplikovaly likvidaci požáru v Kladně

V prvních dvanácti minutách třináctého lednového rána byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár stodoly o rozměrech přibližně 12 x 40 m v obci Kladno u Hlinska. Na místo byly vyslány hasičské jednotky – profesionální z Hlinska a dále dobrovolné z Krouny, Kladna, Hlinska, Dědové, Skutče, Otradova a Blatna-Hlinska. Posádky přijíždějících zásahových vozidel k místu události už z dálky viděly obrovské plameny – střecha stodoly byla již celá v plamenech. V objektu bylo uskladněno asi 20 ks balíků (jeden balík cca 300kg) slámy a seno. Nacházel se zde traktor, přívěs na rozvoz krmiva a dopravní prostředek na sběr sena. V druhé části objektu pod přístřeškem, kterou naštěstí nezachvátily plameny, se nacházel ledek (ledek může zesílit požár, může způsobit podráždění dýchacích cest, kůže a očí), močovina i kanystry s naftou.
Ještě před příjezdem hasičů se podařilo evakuovat sedm jalovic ze stodoly, ale k dalším sedmi telatům se již přes plameny a silný vítr nebylo možné dostat. Na místě zahynulo tedy sedm kusů dobytka. Hasičům velmi komplikoval hašení silný vítr a husté sněžení. A právě silný vítr zapříčinil zalétnutí žhavé jiskry na sousední kravín, kde bylo ustájeno 70 kusů dobytka. Plameny na střeše kravína se podařilo hasičům včas zlikvidovat a nemuselo dojít ani k vyvedení dobytka z kravína.
Zřízena musela být dálková doprava vody na místo požáru, a to ze zhruba 300 m vzdáleného rybníka. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu ve 2.54 hodin. Škoda je předběžně vyčíslena na 5 milionů korun.
Vyšetřovatel hasičů nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru. Na místo bude povolán i speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

 

Video: http://www.youtube.com/watch?v=8e14fPyYRy8&fb_source=message

 

Zdroj: http://www.hzscr.cz/clanek/silny-vitr-a-snih-komplikovaly-likvidaci-pozaru-v-kladne.aspx

 

 

Otradov 25.05. 2011 - Zásah vylití kyseliny Chlorovodíkové

Dne 25. května v 10.22 hodin byl nahlášen na krajské operační středisko hasičů únik nebezpečných látek.

Jednalo se o únik 30% kyseliny chlorovodíkové z kanystru na korbě vozidla jedoucího z Otradova směrem na Hlinsko.

Na místo vyjeli hasiči ze stanic Hlinsko a Chrudim.

Hasiči provedli venkovní omytí vozidla, zajistili kanystr, ze kterého kyselina unikala a spolu s hasiči ze stanice Chrudim odjeli do podniku Dřevovýroba v Otradově odkud vozidlo svou cestu započalo.

Pravděpodobně došlo k poškození kanystru při nakládání na vozidlo a tím i k znečištění plochy v areálu podniku.

Naštěstí uniklo pouze přibližně 10 až 12 litrů této látky o rozloze 2 m2.

Toto místo bylo zasypáno pilinami.

Hasiči s dýchacími přístroji a v gumových rukavicích piliny sesbírali do pytle, který bude zlikvidován.

Na místo byli přivoláni i pracovníci životního prostředí.

por. Vendula Horáková,
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

zdroj: Chrudimský deník

http://sdhotradov.rajce.idnes.cz/Otradov_25.5_2011_-_Zasah_vyliti_kyseliny_CHlorovodikove/

 

dole cb 1[2].jpg